Lista aktualności Lista aktualności

VII Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Młody Olimpijczyk” w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce

W dniu 16 listopada 2017 roku o godzinie 9.00 odbył się już VII Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Młody Olimpijczyk”, który przeznaczony jest dla uczniów klas drugich gimnazjum z powiatu kolbuszowskiego. Konkurs ma na celu popularyzację nauk matematyczno-przyrodniczych oraz wzbudzanie zainteresowania młodzieży bogactwem świata przyrody. Jak co roku patronat nad konkursem objęło Nadleśnictwo Kolbuszowa, które również ufundowało nagrody.

W tegorocznej edycji udział wzięło 6 gimnazjów z powiatu kolbuszowskiego: Gimnazjum nr 1 z Kolbuszowej, Gimnazjum nr 2 z Kolbuszowej, Gimnazjum z Dzikowca, Gimnazjum z Cmolasu, Gimnazjum z Woli Raniżowskiej, Gimnazjum z Niwisk oraz Gimnazjum z Widełki.

W pracach komisji uczestniczyli: dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce -pan Mirosław Karkut,  pan Robert Furdyna – pracownik Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I m.   Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa                                         
II m.  Gimnazjum w Dzikowcu
III m. Gimnazjum w Niwiskach

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Sudoł