Lista aktualności Lista aktualności

RELACJA Z OTWARTEGO TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ, ORGANIZOWANEGO Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

W ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 30 września 2018 r. w Hali Sportowej Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie odbył się Turniej Piłki Siatkowej zorganizowany przez Nadleśnictwo Kolbuszowa. W Turnieju wystąpiły drużyny reprezentujące trzecią i czwartą ligę Podkarpackiej Ligi Piłki Siatkowej, amatorskie ligi z Rzeszowa, Biłgoraja, Stalowej Woli oraz Kolbuszowej.
    O godzinie 9.00 nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa, Bartłomiej Peret przywitał uczestników turnieju oraz sędziów i oficjalnie rozpoczął turniej życząc zawodnikom wielu emocji i sportowej rywalizacji. Zmagania poszczególnych drużyn mogliśmy oglądać jednocześnie na dwóch boiskach, które grały do dwóch wygranych setów, każdy do 25 punktów. Pomimo amatorskiego charakteru turnieju poziom rozgrywek stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Świadczyły o tym m.in.: długie wymiany, widowiskowe obrony, gra punkt za punkt i rozstrzygnięcia meczy dopiero  w tie-breaku. W „małym finale” spotkały się drużyny które regularnie występują w Kolbuszowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej (KALPS), Leśnik Kolbuszowa i ADS Kolbuszowa Górna. Po wyrównanej i emocjonującej walce Leśnicy z Kolbuszowej w ostatecznej partii meczu okazali się lepsi, wygrywając 2:1 tym samym zajmując ostatecznie 3 miejsce w turnieju.
    W meczu finałowym spotkały się ligowe drużyny Podkarpackiej Ligi Piłki Siatkowej. Siarka MOSIR Tarnobrzeg oraz SST Lubcza Racławówka II. Siatkarze z Tarnobrzega pomimo rozgrywania meczów w wyższej klasie rozgrywkowej mieli spore problemy z pokonaniem przeciwnika i dopiero w tie-breaku okazali się lepsi 2:1 i zwyciężyli w całym turnieju. Po zakończonych meczach przyszła kolej na wręczenie pucharów dla najlepszych drużyn oraz statuetek dla wyróżniających się zawodników na poszczególnych pozycjach:
Najlepszym rozgrywający – Jarosław Marek, Leśnik Kolbuszowa.
Najlepszy atakujący – Szymon Mędrygał, SST Lubcza Racławówka II
Najlepszy broniący – Tomasz Godek, ADS Kolbuszowa Górna
MVP Turnieju – Piotr Sudoł, Siarka Tarnobrzeg
W turnieju po za drużynami grającymi w finałach wystąpiły: UKS Leśnik Biłgoraj, Purella Czarni Rzeszów, Leśnik Rudnik oraz Rest Ropczyce.
    Po kilkugodzinnych zmaganiach rozgrywki dobiegły końca, a nadleśniczy Nadleśnictwa Kolbuszowa oficjalnie zakończył Otwarty Turniej Piłki Siatkowej upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Tekst: Marcin Pliżga

Foto: Małgorzta Chodań