Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMy las. Dołącz do nas!

W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”, w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Tego samego dnia w pobliżu Broku (Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka) akcję oficjalnie zainauguruje prezydent Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej.

My też w kolbuszowskich lasach będziemy sprzątać. Dołączcie do nas!

W godz. 11:30 – 13:30 posprzątaMY trasę ścieżki Białkówka i Maziarnia oraz kompleks leśny w miejscowości Werynia. Jeśli chcecie przyłączyć się do nas, wystarczy że przyjdziecie w najbliższy piątek we wskazane miejsce (patrz dołączone mapki) by posprzątać las.  

Jeśli chcecie pomóc nam sprzątać:

- na trasie ścieżki Białkówka (miejsce odbioru worków i rękawic: parking na początku ścieżki w Nowej Wsi)

- las w Weryni (miejsce odbioru worków i rękawic: parking przy stadionie sportowym)

- trasę ścieżki Maziarnia  (miejsce odbioru worków i rękawic: zielona klasa na początku ścieżki Maziarnia).

Wszelkich info dotyczących akcji udziela: Natalia Batory (tel. 605 902 748), Jarosław Janosik (tel. 693 84 161), Mariusz Mazur (tel. 697 060 013).

Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.